Przenośne barierki w wielu sytuacjach stanowią naprawdę ważny element systemu zabezpieczeń. Sprawdzają się zarówno podczas prac remontowych, jak i podczas imprez masowych lub przy organizacji ruchu w miejscach tymczasowo wyłączonych z użytkowania. Na rynku dostępne są różne rodzaje barierek – najczęściej wykorzystywane są barierki metalowe oraz te wykonane z tworzywa sztucznego. Dlaczego barierki z PCV to dobry wybór?
Barierki PCV a barierki stalowe
Mogłoby się wydawać, że barierki wykonane z metalu to najtrwalsze i wyjątkowo solidne rozwiązanie. Jeszcze jakiś czas temu stalowe barierki wybierane były najczęściej. Nie sposób odmówić im wytrzymałości: sprawdzają się w bardzo różnych sytuacjach i zazwyczaj doskonale pełnią swoją funkcję. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że barierki wykonane z PCV mogą być równie dobre, a przy tym posiadają szereg dodatkowych zalet.
Podczas gdy barierki stalowe wykorzystywane są najczęściej przez branżę budowlaną, barierki PCV sprawdzają się raczej podczas organizacji eventów oraz imprez masowych. To właśnie dlatego bywają określane jako „barierki imprezowe”. Wyróżniają się przede wszystkim swoją lekkością, wyjątkowo łatwym montażem oraz estetyka, która może świetnie dopasować się do wyglądu otoczenia.
Barierki PCV możesz zamówić między innymi na stronie https://www.sonto.pl/barierki–pcv/.
Barierki PCV – czym się charakteryzują?
Czym charakteryzują się barierki wykonane z PCV? Pierwszą cechą, która od razu zwraca uwagę, jest wyjątkowo niska waga. Nie jest ona jednak osiągana kosztem niższej wytrzymałości – dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów oraz zaawansowanych technologii produkcji takie barierki są w stanie pełnić swoje funkcje nawet w bardzo niesprzyjających warunkach.
Barierki z tworzywa sztucznego nie sprawiają żadnych problemów podczas transportu oraz montażu. Przenoszenie ich z miejsca na miejsce jest proste, a same barierki można ze sobą łączyć w ciągi o dowolnej długości – tworzą wówczas nieprzerwane ogrodzenie. Co więcej, barierki z PCV nie posiadają żadnych ostrych krawędzi ani wystających elementów. Sprawia to, że są bezpieczne dla osób, które znajdują się w ich otoczeniu. To szczególnie ważne podczas imprez masowych: w trakcie szalonej zabawy mogą wydarzyć się bardzo różne sytuacje.
W jakich sytuacjach przydają się przestawiane barierki?
Ważną zaletą barierek wykonanych z tworzywa sztucznego jest to, że w przeciwieństwie do elementów metalowych nie przewodzą prądu. Mogą być więc bezpieczne stosowane w miejscach położonych blisko instalacji energetycznych, a także podczas prac remontowych, niosących za sobą ryzyko oddziaływania pola elektromagnetycznego.
Barierki PCV to coś, bez czego naprawdę trudno jest bezpiecznie zorganizować imprezę masową. Nie chodzi jedynie o ogrodzenie terenu, na którym odbywa się cały event: zazwyczaj konieczne jest wydzielenie poszczególnych stref, wyznaczenie ciągów komunikacyjnych oraz oddzielenie publiczności od występujących na scenie artystów. Barierki dają poczucie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom imprezy – a organizatorom oraz służbom porządkowym znacznie ułatwiają wykonywanie pracy.
Barierki z tworzywa sztucznego nie ograniczają nadmiernie widoczności – jeśli tylko dobrze dobierzemy ich wysokość. Są w stanie wytrzymać napór tłumów, jednocześnie nie robiąc uczestnikom zabawy krzywdy. Ich demontaż jest prosty – wystarczy zebrać poszczególne elementy, by móc wykorzystać je po raz kolejny przy innej okazji.
Czy barierki PCV są lepsze od barierek wykonanych ze stali? Tego nie da się określić – oba rodzaje mają swoje wady oraz zalety. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że barierki wykonane z tworzywa sztucznego mają naprawdę wiele zalet – i szczególnie dobrze sprawdzają się podczas organizowania wszelkiego rodzaju imprez masowych oraz eventów. Są tanie, łatwe w transporcie oraz montażu – a przy tym doskonale pełnią swoje funkcje i zwiększają poziom bezpieczeństwa.